Сторінка для батьків

До уваги сімей з дітьми з інвалідністю!


Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром „Джерело“ підготували брошуру „Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям“.


Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо.


Завантажити брошуру можна за посиланням:

https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability



СІМЕЙНА ФОРМА НАВЧАННЯ

Що таке сімейна форма навчання?

Cімейна (домашня) форма здобуття освіти — спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки. Якщо рівень знань дитини виявиться незадовільним — школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання.

 

На який документ посилатися при переведенні на сімейну форму?

У 2017 році Верховна Рада України ухвалила новий закон Про освіту. Він передбачає реалізацію концепції Нової української школи, яка серед інших опцій пропонує домашнє навчання. Учень, який навчався вдома, має право отримати повноцінний диплом та атестат, як і всі школярі. 

 

Хто може обирати сімейну форму навчання?

Положення про сімейну освіту носить загальний характер і стосується всіх державних шкіл без винятку. 

Чи можуть відмовити у переведенні на сімейну форму?

Адміністрація школи не має жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.

 

Як проходить оцінювання?

Якщо весь освітній процес для дитини організовують батьки, важливо слідкувати за прогресом у навчанні. Вона має не відставати від однолітків, а рівень знань має відповідати показникам Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання чотири рази на рік. Як його проходити (онлайн чи офлайн),  кожен заклад визначає самостійно. 

 

Коли учню можуть не дозволити продовжити навчатись за сімейною формою?

У випадку результатів нижче задовільного хоча б з одного предмету педагогічна рада може:

•  рекомендувати батькам перевести дитину на очну форму (для учнів 1–4-х класів);

•  перевести учня на очну форму (для учнів 5–11-х (12-х) класів).

До того ж, школа сприяє організації процесу навчання. Учні, які навчаються за сімейним форматом, мають отримувати шкільні підручники, консультації та допомогу вчителів.

 

Сімейна форма навчання: які документи потрібні?

Якщо ви змінюєте школу, спочатку подайте стандартний пакет документів, щоб дитину до неї зарахували:

•  паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника;

•  копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;

•  оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о;

•  документ, який підтверджує місце проживання дитини або батьків.

Якщо ж ви зареєстровані в школі і просто хочете змінити форму навчання, необхідна заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він – повнолітній.

Зразки таких заяв можна знайти у вільному доступі онлайн або звернутися до адміністрації школи.

 

Які кроки після написання заяви?

Спершу заяву розглядає директор.

1. Директор інформує батьків про всі нюанси такого навчання.

2. Школа складає індивідуальний план для дитини. 

3. Директор має видати відповідний наказ.

 

Коли можна перевестися на сімейну форму?

Найоптимальніше – на початку року, але протягом року це також можливо  зробити.

 

Як батьки можуть повернути свою дитину до очної форми навчання?

Для цього батькам потрібно написати відповідну заяву — без жодних пояснень причини зміни рішення. І через два тижні дитина знову може відвідувати школу.

 

Чи можуть учні на індивідуальній формі брати участь в олімпіадах та мати інші форми відзнаки досягнень у навчанні?

Так, учні, які навчаються за індивідуальною формою, можуть на загальних підставах брати участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах та інших змаганнях.

На рівні з іншими учнями вони мають право на відзначення успіхів у навчанні. Їх можуть нагороджувати похвальними листами та грамотами, а також шкільними медалями.

 

Які переваги та недоліки такої форми навчання?

Переваги:

• учень може навчатися будь-де і в зручний для нього час. Він отримає атестат державного зразка чи буде переведений до наступного класу. 

• Раніше така форма здобуття освіти була актуальною для дітей, які професійно займаються спортом і не можуть відвідувати школу. Зараз цю форму рекомендють батькам, які виїхали за кордон. Тож якщо їхні діти будуть відвідувати європейські школи, але не бажають втрачати український навчальний рік, – зможуть отримати й український атестат.

Недоліки:

•  Учням важко  самостійно опрацьовувати матеріал. Така форма навчання підходить не всім дітям, а лише тим, які мають гарно розвинені навички самодисципліни і самоконтролю. Або ж їм можуть допомагати батьки, контролюючи процес навчання. 

•  контрольні роботи учень може виконувати не самостійно, – і це неможливо перевірити, тому оцінка не буде повністю об’єктивною. 

Попри всі недоліки можна рекомендувати сімейну форму освіти тим, хто за кордоном, але планує повернутися в Україну і хоче, щоб дитина отримала документ про здобуття української освіти. 

 

Як створити умови для навчання вдома?

Декілька порад, як можна зробити процес домашнього навчання більш ефективним:

•  складіть розклад щоденних занять;

•  разом із дитиною розбирайте складні теми;

•  контролюйте кількість часу, яку дитина приділяє навчанню;

•  періодично самостійно чи за допомогою викладачів проводьте контроль засвоєних знань.





Дислексію не можна побороти, а лише відкоригувати. Як полегшити навчання для дитини

Прийом документів до першого класу в НВК 

№7 ммельницького 

буде розпочато   1  березня 2021р. 

для дітейякі проживають на закріпленій 

за школою території







5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я 12 березня 2020 року.

Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.


ЩО РОБИТИ: 
  • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар;
  • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук);
  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки;
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується;
  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення;
  • важливо уникати місць масового скупчення людей.
ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання. 
ЩО РОБИТИ: 
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.
ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?
  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження
ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.
П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

  Правила поведінки учнів у школі
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з школи та її території в урочний час.
У разі пропуску занять до 10-ти днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше 10  днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.

ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером.
Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ УРОКІВ


Під час перерви учень зобов'язаний: - підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці; - вийти з класу, якщо попросить вчитель; - підкорятися вимогам чергового вчителя по поверху.
Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу віконних отворів і в інших місцях, не пристосованих для ігор.
Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.
У школі забороняється тютюнопаління.
Категорично не можна самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.


Педагогічний патронаж 2019-2020 н.р.

Відповідно до листа МОН № 1/9-525 від 20.08.19 року

"Щодо організації форм здобуття загальної середньої освіти" МОН України в школі організоване навчання за індивідуальною формою роботи "Педагогічний патронаж". 

Протокол педагогічної ради №16 від 11.09.2019
  •  

Зверніть увагу!!!
Звертаємо Вашу увагу на те, що дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.  Інформацію про закріплення за нашим загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону можна отримати на нашому сайті.


ПЕРЕГЛЯНУТИ СПИСОК МІКРОРАЙОНУ  
територія обслуговування НВК№7

 https://drive.google.com/file/d/15Zss5oD5bwAlp7WCU77Up5EDCM0szu0Z/view?usp=sharing


Поради батькам , педагогам щодо співпраці та роботи з учнями 5 класів:





ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністерство освіти і науки вкрай стурбовані станом, що склався з травмування і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків. Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків. За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Незабаром канікули. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків, травмування та, навіть, смертельних випадків з вини дітей.
Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки — першопричини сумних та трагічних наслідків.
Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні із вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди — потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Батькам про насильство
Нові небезпечні ігри
Поради батькам 
Як подбати про безпеку дітей в інтернеті
Діти і запальничка. В чому полягає небезпека.
https://drive.google.com/file/d/1o_Ca_cDSWRICsYdvFp-50iFcxhC1hjRW/view?usp=sharing

Вплив комп'ютера на дитину
https://drive.google.com/file/d/1hznV44d3UgBiw0A5UWdXoOx3xBzqDYlw/view?usp=sharing

Куди звертатись щодо захисту прав та інтересів дитини у школі
https://drive.google.com/file/d/1OGi9hAK4sVE7U1ue8a7V7ecfOR1SAv8I/view?usp=sharing

Зачепінг- небезпечне молодіжне хобі
https://drive.google.com/file/d/1nI0IFOGUmRZLItyLNWf89l5rUkPhfh7L/view?usp=sharing

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Ваша дитина щоранку йде до школи. Щоб уникнути можливого нещасного випадку, рекомендуємо Вам вибрати для дитини найбезпечніший шлях до школи і переконатися, що дитина його запам'ятала. Поясніть дитині і покажіть на практиці, як треба виконувати наступні Правила дорожнього руху:
1. Переходити вулицю можна тільки при зеленому сигналі світлофора на перехрестях, по пішохідних доріжках чи у місцях, де маються спеціальні покажчики, позначені розміткою типу «зебра» чи дорожнім знаком «Пішохідний перехід», по підземних переходах, а якщо їх немає — на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч.
2. Переходити вулицю треба кроком (а не бігцем) і подивитися спочатку ліворуч, а дійшовши до середини вулиці, — праворуч. Автомобілям треба завжди звільняти дорогу.
3. На проїжджій частині вулиць і доріг не можна грати, їздити на велосипедах — це дуже небезпечно.
Перш ніж купити своїй дитині велосипед, подумайте про те, де вона зможе кататися. Дитина повинна знати, що виїжджати на вулицю чи дорогу дозволяється дітям не молодше 14 років за умови, що вони знають Правила вуличного руху.
Діти наслідують дорослих. Показуйте дітям гарний приклад — дотримуйте самі Правил дорожнього руху!
Шановні батьки! Наближаються Новорічні свята. Прохаємо подбати, щоб Ваші діти не купували і не використовували піротехнічних звсобів – це може призвести до нещасних випадків.

КІР-небезпечне вірусне захворювання
https://drive.google.com/file/d/12ocVTEUVrsYc8gGGca_vPrj7R7XjC3tv/view?usp=sharing

Небезпека, яку можуть надати мобільні телефони
https://drive.google.com/file/d/1A193JEWPRzDpbYXovmmx6as7V_lwvGpf/view?usp=sharing


Немає коментарів:

Дописати коментар